Život je pes.....a žít ho,je psina

*Border collie aneb profil plemene*

28. května 2008 v 16:14 |  Border collie
Border collie je nejinteligentnějším plemenem na světě. Rychle se učí a je velmi přizpůsobivá. Je to velký "závislák" na pánovi, stále připravena plnit jeho příkazy. Je velmi líbivá, akorát velká a snadno se o ni pečuje. Ale je borderka psem pro každého? Rozhodně ne!
Borderka je vyloženě pracovním plemenem. Potřebuje nejen mnoho pohybu, ale hlavně zaměstnání pro svůj mozek. Musí mít smysluplnou práci, bez ní bude nešťastná.
Borderka se hodí tam, kde ji dokáží dostatečně zaměstnat a mají na ni dostatek času. Pak může být chována i v bytě jako klidný rodinný společník. Když se jí budete ve správné míře věnovat, zvykne si na váš denní režim a po dobu vaší nepřítomnosti bude v klidu odpočívat.
Pokud uvažujete o pořízení border collie, pořádně si to promyslete a nepodléhejte momentální módní vlně. Pořizujete si kamaráda na dalších 15 let a s nedostatečně zaměstnanou borderkou to bude trápení pro ni i pro vás. Když však hodláte obětovat pro ni dostatek času energie a fantazie, je pro vás borderka tou nejlepší volbou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama